AsayişGüncel

1 ton 418 kilogram esrar ele geçirildi

1 ton 418 kilogram esrar ele geçirildi

Diyarbakır’da Lice ilçe kırsalında devam eden Yıldırım-7 operasyonu kapsamında yapılan Narko terör operasyonu başarılı bir şekilde tamamlandı.

Diyarbakır Valiliğinden yapılan açıklamada, “Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca, Bölücü Terör Örgütü ile yasadışı uyuşturucu üretimi ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut deliller ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içerisinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları gizleyenleri bularak adalete teslim etmek maksadıyla devam eden Yıldırım-7 operasyonu kapsamında, Lice İlçesi Esenli Mahallesi kırsalında icrasına başlanılan Narko-Terörizmle mücadele operasyonları başarıyla tamamlanmıştır.

Söz konusu operasyonda, kapsamında 7 farklı noktada 558 kilogram toz , 860 kilogram kubar olmak üzere toplam 1 ton 418 kilogram esrar maddesi ele geçirilmiş, ele geçirilen esrar maddesi Cumhuriyet Savcısının talimatıyla muhafaza altına alınmıştır.

Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması maksadıyla terör ve narko terörle mücadele operasyonlarına artan bir azim ve kararlılıkla devam edilecektir” denildi.

Urfa com

AŞAĞIDAKİ İKONLARA TIKLAYARAK SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZA ULAŞABİLİRSİNİZ.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı