1 Aya Kadar Tüm EYT’liler Maaşa Bağlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat 1 aya kadar maaşlar yatacak diyerek, “Bu ay sonuna kadar tüm EYT’lilerin maaşı bağlanacak” dedi.

1 Aya Kadar Tüm EYT'liler Maaşa Bağlanacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı bir televizyon programında Emeklilikte Yaşa Takılanlar’la ilgili (EYT) soruları yanıtladı.

Bilgin: Tüm Eyt’lilerin Birikmiş Maaşları Bayram İkramiyeleri Hesaplara Yatacak

“1 milyon EYT’nin maaşları bağlandı. Bu ay sonuna kadar tüm EYT’lilerin maaşı bağlanacak” diyen Bilgin şunları kaydetti:

“Toplam başvuru sayısı 1,7 milyonu geçti. 1 milyon EYT’liye maaşları bağlandı. Bu ay sonuna kadar tüm EYT’lilerin maaşı bağlanacak. Tüm EYT’lilerin birikmiş maaşları bayram ikramiyeleri hesaplara yatacak. Burada bir mağduriyet söz konusu değil. Staj bir eğitimdir. Eğitimin bir parçasıdır. Sadace orada çıraklık eğitimini ayırmak lazım. Onun dışındaki stajyerler mağdur değildir. İş akdiyle bir yere girmemişlerdir. Primini ödeyecek bir işveren yok ortada.”

7 Bin 500 Üzeri Emekli Maaşı Artacak

Bakan Bilgin, ayrıca 7 bin 500 liranın üzerinde emekli maaşı alanlara maaşları oranında zam yapılacağı vurgulayarak sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Temmuz ayında 7 bin 500 TL’nin üzerinde maaş alanlara uygulanacak zam oranı maaşa göre belirlenecek. Aşağıdan yukarıya doğru bir artış yapacağız. Rahat edecekleri bir düzenleme yapacağız. 7 bin 500 ila 10 bin lira arasında yukarıya doğru bir yansıtma olacak. 7 bin 500 liranın üzerinde maaşı olan emeklilerimiz rahat edecekleri bir düzenlemeyle karşılaşacaklar”.

BİHA

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu