SON DAKİKA
İşaret Dili Kursu İle Engeller Kalkıyor

İşaret Dili Kursu İle Engeller Kalkıyor

09 Aralık 2013 - Pazartesi 11:17
Şanlıurfa Belediyesi, işitme engelli vatandaşlarımızın daha iyi iletişim kurup kamu kurum ve kuruluşlarda işlerini kolaylaştırmak için başlattığı işaret dili kurslarını başarıyla tamamladı.

İşaret dili konusunda kurumların vasıflı elaman bulmakta zorlandığını tespit eden Şanlıurfa Belediyesi, başlattığı ücretsiz İşaret Dili Kursunu tamamladı. Hayati Harran-i Gençlik Merkezi Çok Amaçlı Toplantı salonunda yaklaşık 3 ay süren İşaret dili kursuna devam eden 140 kişi geçtiğimiz hafta sonu sınava girdi.

İşaret Dili Uzmanı İbrahim Yaşar tarafından verilen toplam 120 saatlik kurs başarıyla tamamlayan 140 kişi sertifikalarını önümüzdeki günlerde alacakları bildirildi. İşitme engelli vatandaşların tüm kurum kuruluşlarında iletişim sorunlarını en aza indirmek, sağlıklı iletişim kurmak ve daha kaliteli hizmet vermek amacıyla yürütülen kursların ilkinde 30 kişi sertifika almıştı.

Şanlıurfa Belediyesinin açtığı iki ayrı kursta toplam 170 kişi sertifika almayı hak kazandı. Sertifikaların Milli Eğitim onaylı olduğu bildirildi. Şanlıurfa Belediyesi işaret dili kurslarına yoğun talip olduğu gerekçesiyle 2014 yılı içerisinde de işaret dili kursu açacak.

Bu Kategorideki Diğer Haberler