SON DAKİKA
HARRANLI ARAPLARDAN: BİZ OY DEPOSU DEĞİLİZ

HARRANLI ARAPLARDAN: BİZ OY DEPOSU DEĞİLİZ

11 Aralık 2013 - Çarşamba 19:17
Demokratik açılım sürecine Harranlı Araplardan da destek geldi.

Türkiye’de tarih sahnesinde  siyasi arenada bir türlü yer bulamayanTürkiyeli araplar, bu duruma dur demek için, Şanlıurfanın, Harran İlçesinde ve çoğunluğu arapların yaşadığı bu ilçede  bdp ilçe başkanlığını açtılar.

Tüm siyasi partilerin cumhuriyet boyunca, sadece oy deposu olarak gorulen ova insanı, artık bu suistimale dur diyerek, Harran ilçesinde bdp ilçe başkanlığını açtı, bdp partisinde özgürce siyaset yapma ve kendilerini ifade edebilecellerini soyleyerek, artık dayatmaların olmadığı kardeşçe, adil bir şekilde, sömrülmeden siyaset yapabileceğimiz partinin bdp olduğunu soyleyerek üyeliklerini yaptılar.

 

Şanlıurfa BDP İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısında Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde BDP İlçe Başkanlığına Harran ilçesi Araplarından BDP ilçe Başkanlığına resmen başvuru yapıldı.

 

Açılım  ve değişimin hiçbir zaman bitmeyeceğini söyleyen Harranlı Araplar , "Bu süreci gerçek demokratik açılıma dönüştüren . BDP partisinin Harran ilçesinde ilk resmi olarak BDP ilçe başkanlığına resmi olarak başvuru yaptılar.

 

Geçtiğimiz günlerde Harran’da kurulmuş olan BDP ilçe Teşkilatının BDP ile hiçbir bağı bulunmayan ve BDP’ye üye olmayan bir kişi tarafından yapılan basın açıklamasında Harran’da BDP ilçe teşkilatının kurulmadığını ve  kamuoyuna açıklamalarda bulunduğunu açıklayan ve basına yanlış yalan bilgi veren kişiyi yalanladı.

 

Bugün resmen Haran ilçesinde ilçe kuruluş evrakları Şanlıurfa BDP il teşkilatı tarafından basın toplantısı ile resmi başvuru yapıldı.

 

Harran BDP İlçe Başkanı Fevzi Güneş basına yaptığı açıklamada;Barış ve Demokrasi Partisi Harran ilçe teşkilatını kurduklarını ilçe teşkilatı çalışmalarına başladığını Barış ve Demokrasi çatısı altında siyaset yapmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.  

 

BDP HARRAN  İLÇE YÖNETİM KURULU LURUCULARI ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

 

BDP Harran İlçe Başkanı : Fevzi Güneş

 

Harran İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri Şu isimlerden oluştu:Halil Güneş,Ömer Bilik,İbrahim Güneş,Mehmet Güneş,Halil Güneş’ten oluştu.

 

Kaynak:urfagaphaber

Bu Kategorideki Diğer Haberler